facebook

Ubezpieczenie samochodów firmowych


W wielu przedsiębiorstwach pojazdy stanowią ważne narzędzie usprawniające pracę. Zgodnie z obowiązującym prawem, każde zarejestrowane auto musi być ubezpieczone. Jak kwestie wykupienia polisy wyglądają w firmie? Jak znaleźć najlepszą ofertę ubezpieczeniową?

Ubezpieczenie OC to podstawa

Obowiązkiem wszystkich przedsiębiorców, tak samo jak indywidualnych właścicieli pojazdów, jest wykupienie ubezpieczenia OC. Jest to polisa, w ramach której odpowiedzialność za wyrządzone osobom trzecim szkody przejmuje ubezpieczyciel i to on zobowiązuje się do wypłaty świadczenia.

Nie warto jednak ograniczać się wyłącznie do tej polisy. Warto bowiem mieć świadomość, że w żaden sposób nie chroni ona pojazdów firmowych, które tak często użytkują pracownicy.

Rozszerz ubezpieczenie firmy, o dodatkowe polisy

Mówiąc o ubezpieczeniach komunikacyjnych, należy podkreślić znaczenie dobrowolnych polis. To właśnie one zapewniają finansową ochronę w razie awarii, stłuczek czy wypadków drogowych.

Jeżeli chcesz rozszerzyć ubezpieczenie firmy – ubezpieczenie AC zabezpiecza pojazd w razie uszkodzenia, zniszczenia czy kradzieży. Ubezpieczenie NNW obejmuje kierowcę oraz pasażerów – gdy dojdzie do nieszczęśliwego wypadku. Pakiet assistance to pomoc techniczna, holowanie pojazdu oraz zapewnienie noclegu kierowcy i pasażerom, gdy samochód odmówi posłuszeństwa. Niektóre firmy ubezpieczeniowe oferują dodatkowo m.in. ubezpieczenie szyb czy polisę od utraty kluczyków, dowodu rejestracyjnego i tablic.

Ubezpieczenia komunikacyjne tańsze w pakiecie?

Ubezpieczenie firmy, uwzględniające polisy komunikacyjne, można zakupić pojedynczo lub w pakiecie. To, która opcja będzie korzystniejsza, jest kwestią indywidualną. Zwykle jednak można liczyć na większe zniżki, wykupując kilka polis u tego samego ubezpieczyciela. Np. Link4 daje przedsiębiorcom dodatkowy rabat 10%, pozwalając na uzyskanie zniżki nawet do 70%.

By wybrać tę najlepszą i najtańszą, należy przeanalizować szczegóły każdej oferty, korzystając np. z internetowych porównywarek ubezpieczeń czy kalkulatorów. Wystarczy podać wszystkie niezbędne dane, a algorytm wyliczy wysokość składki na ubezpieczenie komunikacyjne. Zawsze można też skontaktować się bezpośrednio z pracownikiem firmy ubezpieczeniowej, prosząc o wstępną symulację – ta jest zupełnie niezobowiązująca.


Komentarze: