facebook

Funkcjonalny bagażnik do twojego auta


Kiedy planujesz urlop, zwykle napotykasz na szereg problemów związanych z pakowaniem niezbędnych rzeczy. Za każdym razem jest ich zdecydowanie za dużo i doskonale zdajesz sobie z tego sprawę. Problem jest tym większy, jeśli wyjeżdżasz własnym samochodem i musisz wziąć ze sobą narty dla całej rodziny. Nie jedziesz przecież sam, dlatego nie możesz zwiększyć ładowności swojego bagażnika kosztem tylnych siedzeń.

Co zatem zrobić? Idealnym rozwiązaniem będzie dla Ciebie box dachowy, który pozwoli Ci zapakować nie tylko narty ale i snowboard, czy inny, większy sprzęt. Dostępne na rynku bagażniki dachowe - jak mówią sprzedawcy - stanowią jeden z najczęściej kupowanych gadżetów do samochodu. Mimo swoich gabarytów są traktowane jak kolejna "samochodowa" zabawka. Faktycznie wybór jest bardzo szeroki, zwłaszcza jeśli chodzi o kolor. Niektórzy kierowcy nie wyobrażają sobie, aby bagażnik był w innym odcieniu niż lakier nadwozia. Inni wręcz przeciwnie, twierdzą, że im bardziej kontrastowy kolor tym lepiej. Z gustami lepiej nie dyskutować. Kształt bagażnika, to kolejna cecha, o której można powiedzieć: ile bagażników - tyle różnych kształtów. Jedno co je łączy, to opływowe wykończenie. Ma to związek z bezpieczeństwem osób jadących samochodem, na którym zamontowano bagażnik. Opór powietrza w czasie jazdy, musi być bowiem jak najmniejszy, w przeciwnym razie musisz liczyć się ze zwiększoną ilością spalanego paliwa. Typowe bagażniki przypominają swoim wyglądem kosmiczne kapsuły i właśnie takie cieszą się największą popularnością. Na rynku dostępne są również akcesoria dodatkowe. Jeśli nie masz miejsca na przechowywanie takiego bagażnika, pomyśl o windzie, którą możesz samodzielnie zainstalować w garażu. Dzięki temu przestrzeń, którą dysponujesz pozostanie nienaruszona, a podwieszony box dachowy poczeka do następnego sezonu, nie przeszkadzając nikomu.
Jeśli chodzi o koszt zakupu bagażnika, ceny wahają się w granicach od 500 do 1500 zł. Dla bardziej wymagających są też i droższe. Czy warto przepłacać? To zależy jakie są twoje oczekiwania? Czy chcesz tylko zwiększyć pojemność bagażową swojego auta, czy zależy ci również na walorach estetycznych. Najlepiej jeśli porównasz dostępne na rynku oferty, biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw.


Komentarze: