facebook

3 powody, dla których warto wykupić ubezpieczenie AC


Posiadasz samochód i od zawsze wykupujesz tylko to, co obowiązkowe – polisę OC? Jeżeli uważasz, że ubezpieczenie AC jest zbędne, poznaj 3 główne powody, dla których warto o nim pomyśleć.

Ubezpieczenie AC, czyli co?

W przeciwieństwie do OC, ubezpieczenie AC (autocasco) jest polisą nieobowiązkową. Może wykupić ją każdy właściciel pojazdu, który chce rozszerzyć zakres ubezpieczenia auta.

W ramach autocasco ubezpieczyciel zobowiązuje się do wypłaty świadczenia w przypadku, gdy pojazd ulegnie uszkodzeniu na skutek zdarzeń opisanych w umowie ubezpieczeniowej. W zależności od wybranego wariantu może to być wypłata odszkodowania w razie kradzieży, uszkodzenia na skutek kolizji, uszkodzenia na skutek klęsk żywiołowych, itp.

Dlaczego polisa AC się opłaca?

Dla wielu kierowców ubezpieczenie AC jest zbędnym wydatkiem. Tymczasem koszty naprawy pojazdu na skutek kolizji z winy kierowcy czy koszty związane z zakupem nowego auta w razie kradzieży mogą być znacznie wyższe.

  1. Finansowe zabezpieczenie w razie uszkodzenia pojazdu

Wykupując polisę AC można spać spokojnie. Ubezpieczony pojazd, jeśli zostanie uszkodzony – także w przypadku zderzenia ze zwierzęciem (bez względu na to czy winę ponosi właściciel czy osoby trzecie), będzie podstawą do wypłacenia świadczenia w ramach odszkodowania. Uzyskane pieniądze można będzie więc przeznaczyć na naprawę auta bez konieczności uszczuplania własnego budżetu.

  1. Finansowe wsparcie przy kradzieży auta

Każda kradzież jest bardzo dotkliwa, ale ubezpieczenie AC może wyeliminować finansowe skutki utraty auta. Ubezpieczyciel wypłaca odszkodowanie, którego wysokość odpowiada aktualnej wartości samochodu. Uzyskane w ten sposób środki wesprą domowy budżet przeznaczony na zakup kolejnego pojazdu.

  1. Możliwość skorzystania z dodatkowych pakietów

Wielu ubezpieczycieli, w ramach ubezpieczenia autocasco, oferuje dodatkowe pakiety, np. assistance – zupełnie za darmo. Dzięki temu właściciel pojazdu (albo każda inna osoba kierująca autem), będzie mogła skorzystać z pomocy drogowej i holowania np. w sytuacji awarii pojazdu czy jego uszkodzenia spowodowanego kolizją. Co więcej, assistance może zagwarantować również nocleg w miejscu opłaconym przez ubezpieczyciela.

 


Komentarze: